با داشتن ویزای شینگن به پاریس سفر کنید

پس از اخذ ویزای شینگن از طریق موسساتی که در مرکز ویزای شینگن به شما معرفی میکنیم، وقت آن است تا به کشورهای حوشه شنگن سفر کنید البته که قبل از آن باید این کشورها و جاذبه های توریستی آنها را بهتر بشناسید. در این بخش مطالبی در مورد پایتخت فرانسه شهر زیبای پاریس خواهیم گفت.

جاذبه های توریستی پاریس

پاریس محبوب ترین مقصد جهانگردان که دارای مکانهای بی شماری است که باید مطمئن شوید در طی یک روز قدم زدن در پاریس تمامی انها را کشف نمایید .مرکز پاریس به 20 ناحیه با تعداد زیادی از جاذبه های شناخته شده جهانی (برج ایفل،شانزه لیزه،موزه لوور،پانتئون ،نوتردام و...) 
پر بازدید ترین نقاط پاریس عبارت اند از: 

برج ایفل:

برجی که زمانی بلندترین ساختمان جهان و نقطه عطفی نمادین از اروپا که فرانسه بیشتر به خاطر این برج شناخته شده بود. 
قطعا نمی توانید پاریس را بدون دیدن برج ایفل ترک نمایید.حتی اگر نمی خواهید این ساختار معروف جهان را از نزدیک ببینید ،می توانید این برج را از سرتاسر پاریس ببینید.این برج 300 متر بلندی(984 فوت) دارد ،زمانی که در پایان قرن 19 به اتمام رسید دومین ساختمان بلند جهان بعد از بنای یادبود واشنگتن که در ان زمان بلندترین ساختمان بود شناخته شد. 

گوستاو ایفل

نامی که پشت برج ایفل می درخشد گوستاو ایفل است که به عنوان یکی از تکنسین های انقلابی در ساخت پل راه اهن گرابیت در سال 1884 شناخته شده بود . این تکنیک در سازه ساختمان برج ایفل مورد استفاده قرار گرفته شده.این تکنیک همچنین در ساختار فلزی و چوبی مجسمه ازادی نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.ساخت این سازه بیش از دو سال زمان برد و هر بخش دارای بیش از 12000 قطعه اهن استفاده شده .تمام قطعات این برج پیش ساخته بوده و با استفاده از مهره به هم متصل شده . 7 میلیون گل میخ !! 
این برج در سال 1889افتتاح می شود و تا زمان اتمام ساختمان کرایسلر در 1930 بلندترین سازه جهان است.

موزه لوور


موزه لوور، در اصل یک کاخ سلطنتی بوده اما در حال حاضر معروف ترین موزه در جهان است،و هر کسی که ذره ای علاقه به هنر دارد باید از این موزه بازدید نماید .برخی از مشهورترین اثار جهانی از جمله مونالیزا و ونوس اثر میلو در این موزه جای دارند. 
موزه لوور یکی از بزرگترین و مهم ترین موزه های جهان است. این است که در کاخ موزه لوور گسترده قرار دارد، واقع در ناحیه 1، در قلب پاریس جای دارد. 
مجموعه موزه لوور برای اولین بار در قرن شانزدهم به عنوان مجموعه های خصوصی از شاه فرانسیس اول تاسیس شد.یکی از اثار هنری که وی خریداری نمود موالیزای مشهور است. این مجموعه به طور مداوم با کمک های مالی و هدایای پادشاهان توسعه یافت. در سال 1793، در طول انقلاب فرانسه، موزه لوور موزه هنر ملی تبدیل شد و مجموعه خصوصی سلطنتی برای بازدید مردم آزاد شد. 

این موزه دارای مجموعه ای از بیش از یک میلیون آثار هنری، که در حدود 35،000 در معرض نمایش هستندکه در بیش از سه بخش کاخ سابق پخش شده است . این موزه داری مجموعه متنوعی شامل دوران باستان تا قرن نوزدهم می باشد. برخی از معروف ترین آثار هنری در موزه ونوس میلو،نایک از سامودراک برده مرگ از میکل انژ و مونالیزا از لئوناردو داوینچی است. 

سالی، ریشلیو و دنون: پس از ورود به موزه ،موزه لوور هرم و یا از طریق گردونه لوور، شما دسترسی به سه بال بزرگ کاخ خواهید داشت. 

هرم لوور

علاوه بر ساخت موزه لوور جدید هرم لوور به عنوان یک ورودی اصلی از موزه در سال 1989 توسط معمار مشهور امریکایی ای .ام . پی ساخته شده بود.این بافت مدرن به شدت با طراحی کلاسیک ساختمانهای اطراف در تضاد است اما امروزه این یک راه حل هوشمندانه برای ورودی موزه بدون نیاز به لمس اثار تاریخی است.

شانزه لیزه


خیابان شانزه لیزه پاریس احتمالا یکی از معروف ترین خیابانهای جهان است. این خیابان چشمگیراز محل کنکورد به شارل دوگل،محل قوس تریموف کشیده شده است. 
شانزه لیزه تقریبا دو کیلومتر طول و هفتاد متر عرض دارد.سینماها سالنهای تئاتر و کافه ها و مغازه های لوکس در انتهای غربی خیابان واقع شده است.در سمت مخالف در نزدیکی کنکورد،خیابان با باغ ها و چشمه ها و ساختمانهای بزرگ از جمله کاخ پتی در ضلع جنوبی و الیزه در ضلع شمالی احاطه شده است این کاخ از سال 1873 محل اقامت رییس جمهور بوده است. 
. بخش سبز این شهر از بخشی شروع می شود که ساختمان های مهمی چون گراند پله و تآتر مارینی در آن قرار دارد. 
شانزه لیزه برای تمامی جشن های بزرگ از جمله جشن سال نو و جشن انقلاب و یا رژه 14 ژوئیه و ...استفاده شده است.

ژادین دی لوکزامبورگ


پارک ژادین دی لوکزامبورگ احتمالا محبوب ترین پارک پاریس است . این پارک در نزدیکی محله لاتین نشین حجم زیادی از افراد از همه دسته ها از جممله دانش اموزان توریست ها والدین و ...را به خود جذب می نماید. 
این پارک با مساحت 22.45 هکتار (55 جریب)پس از طلوع افتاب بسیار شلوغ می شود.دانش اموزان برای تمرین های دوره ای خود و همسایگان برای قدم زدن به این پارک بزرگ می ایند . با وجود محبوبیت این پارک و لذت بخش بودن پیاده روی در اینجا نمی توان منکر شلوغ بودنش شد. 
پارک در ابتدا متعلق به دوک لوکزامبورگ بوده و به همین دلیل به این نام خوانده شده و در سال 1612 این منطقه توسط ماری مدیچی بیوه شاه هنری چهارم خریداری شده که سال 1610 پس از قتل هنری تمایل به خروج از لوور و یافتن مکانی جدید برای اقامت بود. 
این پارک از بخش های همانند پارک اصلی،جشمه ها ،مجسمه ها ،کاخ تشکیل شده است.

کنکورد


کنکورد در هشت هکتار (20 جریب))بزرگترین میدان در پاریس است و بین تویلری و شانزه لیزه قرار گرفته است. 
در سال 1763 یک مجسمه بزرگ از پادشاه لویی شانزدهم در جشن بهبودی لویی از یک بیماری جدیی در این محل ساخته شد.درسال 1772 میدان این مجسمه توسط معمار ژاک آنگه گابریل ایجاد شده بود. 
در سال 1792، در طول انقلاب فرانسه این مجسمه با مجسمه لیبرته جایگزین شد و میدان به نام میدان انقلاب نامیده شد. در مرکز میدان یک گیوتین نصب شده بود در طی مدت چند سال 1119 نفر را سر بریده است.

ستون هرمی شکل سنگی


در قرن نوزدهم ستون های هرمی شکل سنگی 3200 ساله از معبد رامسس دوم در تبس به میدان کنکورد منتقل و در انجا نصب گردید.طول این هرم ها 23 متر (75 فوت )از جنس گرانیت صورتی و وزن انها حدود 230 است .در سال 1831 نائب السلطنه مصر ان را به فیلیپ لویی هدیه داد .سه هرم توسط نائب السطلنه مصر هدیه داده شد اما تنها یکی از انها به پاریس منتقل گردید. 

ستون هرمی شکل سنگی - گاهی اوقات لقب "D'L'aiguille یا سوزن کلئوپاترا به ان داه می شد دارای تصاویری از دوره سلطنت فراعنه رامسس دوم و سوم به خط هیروگلیف است. این تصاویردر پورسه حمل به پاریس مورد کاوش قرار گرت و در سال 1836 در میدان نصب گردید.

مجسمه و چشمه


بوردو، برست، لیل، لیون، مارسی، نانت، روان و استراسبورگ: در هر گوشه ای از این میدان هشت ضلعی یک مجسمه به نمایندگی یکی از شهرستان فرانسه جای گرفته است.انها در سال 1836 توسط یاکوب ایگناز هیتروف کسی که در بین سالهای 1833 تا 1846 میدان کنکورد را دوباره طراحی نمود قرار داده شد. 

در همان سال یک فواره برنز، به نام "لا فونتین دی مرس به میدان افزوده شد و دومی با نام انقلاب مارتیام در سال 1839 در میدان نصب گردید . هر دو چشمه توسط هیتروف طراحی گردید.

موزه اورسی

موزه اورسی در یک ایستگاه بزرگ راه اهن متعلق به سال 1900 قرار دارد و جایگاه بسیاری از مجسمه ها و نقاشی های امپرسیونیست است 

ایستگاه راه آهن جدید

در ابتدای قرن نوزدهم، دو ایستگاه راه آهن بزرگ در پاریس با نام ژو دی لایون و ژو دی اورسی در پاریس ساخته شد . اورسی در حال حاضر در کنار رود سن و در مقابل موزه لور شناخته شده تر است . ایستگاه راه اهن توسط شرکت دی اورلئان ساخته شد که می خواستند قطارهای برقی را به قلب پاریس بیاورند.

میدان ووگ


میدان ووگ یکی از قدیمی ترین میادین پاریس و زیباترین میادین جهان است.تاریخ ساخت این میدان به سال1604 زمانی که شاه هنری چهارم عمارتی سلطنتی در انتهای جنوبی این میدان ساخت برمی گردد . این ساختمان احتمالا توسط باپیست دو سراسیو طراحی شده است.پادشاه دستور داد تا همه 35 ساختمان دیگر در اطراف میدان به شکل ساختمان اول طراحی گردد.در نتیجه در نمونه اولیه میدان ساختمانها دارای نمای سنگی سفید و اجر قرمز ،سقفهای شیب دارد و پنجره های خوابگاه است . 
محل میدان ووگ دارای ارکهای پیش ساخته است.

کوشک سلطنتی در مرکز سمت جنوب،به اصطلاح عمارت شاه در بالای دروازه ساخته شده و در سمت شمال در جهت مخالف عمارت ملکه جای دارد.

کاخ گارنیه


اپرای مجلل گارنیر توسط چارلز گانیر برای امپراطور ناپلئون سوم طراحی شد و این مهم ترین نماد قرن نوزدهم به سبک امپراطوری دوم باروک است. 

ساخت بنا در سال 1862 اغاز گردید اما تا سال 1875 تکمیل نشد و این به خاطر کشف استخری زیر زمینی در طی پروسه ساخت و ساز بود . هنوز هم در زیر ساختمان استخرهای کوچکی وجود دارد .این جا مکانی برای مخفی شدن شبح اپرا در نمایشنامه معروف پل لورو بود.پس از شروع ساخت و ساز مدرن باستیل پاریس در 1989 در دلا باستیل این کاخ باشکوه در حال حاضر عمدتا برای نمایش های باله استفاده می شود و در همان زمان به طور رسمی به کاخ اپرا تغییر نام داد.با وجود اینکه ساختمان دارای ظرفینی کمتر از 2200 نفر است اما هنوز هم یکی از بزرگترین سالن های تاتر جهان بر حسب جریب است . این بنا 172 متر طول 125 متر عرض و ارتفاعی برابر با 73.6 متر دارد . نما با ستون های سنگ مرمر رز،کتیبه و دو مجسمه بزرگ طلا کاری شده تزئین شده است 

داخل ساختمان اپرا گارنیر بیشتر از نمای بیرونی ان چشمگیر است.راه پله بزرگ از جنس سنگ مرمر و با ارتفاع سی متر 54 متر راهروی سنگ شده و تعداد زیادی لوستر در این بنا به چشم می خورد . راهروهای این کاخ از نظر مجلل بودن با راهروهای ورسای مقایسه شده است.

پل جدید


برعکس نام Pont Neuf (پل جدید)این پل قدیمی ترین پل در پاریس است.همچنین این پل به عنوان بهترین و زیبا ترین پلی است که توسط الکساندر سوم ساخته شده است.در اواسط قرن شانزدهم، تنها دو پل از بر روی رودخانه سن قرار داشت .و با توجه به حجم زیاد رفت و امد شاه هنری سوم تصمیم گرفت در سال 1578 یک پل جدید بسازد.تا پیش از 1607 این پل رسما وجود نداشت تا توسط شاه هنری چهارم با نام پل جدید افتتاح گردید پس از مرگ وی مجسمه سوار بر اسب پادشاه در محل دوپونت ساخته شد . این مجسمه از جنس برنز بود و در طول انقلاب فرانسه کنده شد و ذوب گردید اما در سال 1818 یک کپی دقیق ان ساخته و در همانجا نصب گردید. 

این بود جاذبه های پاریس زیبا که نه تنها پایتخت فرانسه است بلکه میتوان آن را پایتخت گردشگری اروپا  نامید.