راهنمای ویزای شینگن و جاذبه های ایتالیا

ایتالیا یکی دیگر از کشورهای عضو پیمان شنگن کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می‌باشد. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

مدارک ویزای شینگن ایتالیا

مدارکی که برای ویزای شینگن ایتالیا مورد نیاز است مانند کشورهای دیگر شنگن شامل: پاسپورت متقاضی - پیرینت حساب بانکی - مدارک شغلی - مدارک ملکی و سابقه بیمه میباشد.

ایتالیا به دلیل جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و ناب خود و آب و هوای معتدل در کنار سواحل زیبا و کوهستانهایش مقصد بسیاری از توریستهاییست که متقاضی ویزای شینگن هستند.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند.

رم به عنوان پایتخت ایتالیا و امپراتوری روم باستان و پاپ در سده های متوالی جز اصلی مراکز مذهبی و سیاسی غرب بوده است.

تجربه ای که ما داشتیم به این نتیجه رسیدیم که ایتالیا را مثل نقاط دیگر اروپا باید سفر کرد و دید چون برعکس بعضی مناطق توریستی که فقط تفریحی هستند ایتالیا هم جاهای تفریحی دارد و هم جاذبه های گردشگری بسیار دیدنی.

گردشگران حرفه ای شاید بهترین مثالشان برای سفری متفاوت ایتالیا است.

در اینجا چند نکته در مورد سفر به ایتالیا البته پس از اخذ ویزای شینگن خدمتتان عرض میکنیم:

1. سواری قایق در ونیز را فراموش نکنید البته تنها راه عبور مرور در ونیز همین قایق ها هستند. در سفری که با قایق های مسافربری خواهید داشت به همراه خانواده یک بستنی ایتالیایی در یک دست و در طرف دیگر خانواده تان باشد تا از این لحظه کمال لذت را ببرید. این قایق ها تا میدان سن مارکو میروند.

برای سفر به جزایر مورانو (Murano) و بورانو (Burano) باید یک بلیط یک روزه کانل را خریداری کرده باشید.

توصیه میکنم زمانی که پایتان به مورانو رسید دنبال کارگاه شیشه گری بگردید و به تماشای کار شیشه گران بنشینید.

پس از دیدن مورانوی ونیز حالا وقت شهری عجیب از نظر آرام و قدیمی بودنش است این شهر بورانو است که از شدت آرامش حتی مکانی برای بازنشستگان ثروتمند کشورهای دیگر شده حواستان باشد غرق زیبایی آنجا نشوید تا از این لحظات علاوه بر حافظه خود در حافظه گوشی موبایلتان نیز تصاویری زیبا و به یاد ماندنی ثبت کنید.

2. در ایتالیا برای دیدن شاهکار لئوناردو،میلان را از یاد نبرید شما تنها برای مشاهده این تابلوی خاص 15 دقیقه وقت دارید که این زمان را باید از طریق خرید بلیطی که قبلا داشته اید صرف کنید.

3. در میدان اصلی شهر میلان شاپینگ سنتر قرار گرفته که مرکز برندهای اصلی ایتالیاییست که اگر بودجه تان اجازه میدهد در خرید شک نکنید.

4. در اوفیتزی از دیدن ساختمانهای فوق العاده هنر رنسانس غافل نشوید.

5. موزه موزه واتیکان را حتما ببینید و اینکار را همراه با لیدر و راهنمای موزه انجام دهید تا آثار تاریخی و با ارزشی از دید شما مخفی نماند هر کدام از این آثار تاریخچه ای برای خود دارند.

6. اگر ترس ارتفاع ندارید حتما توصیه میکنیم گنبد دوموی فلورانس را ببینید البته اگر مثل من کمی فضاهای بسته و تنگ برایتان خوشایند نیست از دیدن این گنبد صرف نظر کنید. در آنجا مناظر تاریخی حاوی معماری اصیل از فلورانس را خواهید دید. اگر به دنبال منظره ای بهتر از فلورانس هستید باید به بالای تپه میدان میکل آنجلو بروید. همچنین مجسمه های داوود در فلورانس کنید و به اشتباه مجسمه ای که در میدان سینیوریا قرار دارد را اصلی ندانید، مجسمه اصلی داوود را در گالری آکادمی خواهید دید.

7. میرسیم به زاینده پیتزا در دنیا پس به نظر من جالب نیست به ناپل ایتالیا سفر کنید ولی پیتزا فروشی های عالی ناپل را امتحان نکنید در این شهر پر است از پیتزاهای خوش مزه که شاید تازه تفاوت مزه پیتزا را متوجه شوید.

8. محله تراستور یکی دیگر از محه های آرام سنتی است که شما را دور از شلوغی شهر قرار میدهد و با خیابان های سنگ فرشی در کنار غذاهای ارزان و خوشمزه وسایل آرامش شما راه فراهم میاورد.

9. اگر همراه با همسر و عشقتان به رم سفر کرده اید شب هنگام به میدان اسپانیا بروید و از گلفروشی نزدیک میدان یک شاخه گل خریده و به ایشون تقدیم کنید تا یکی دیگر از لحظات زیبای ایتالیا را خاطره ساز کنید. این نکته را بیان کردم چرا که از قدیم رسم بود آقایان یا خانهای مجرد روی پله های اسپانیایی مینشینند تا طرف مقابلشان با یک شاخه گل به سمت ایشان برود.

10. در میدان تروی مجسمه دوران باروک ایتالیا قرار دارد که رسم است کنار آبنمایی که آنجاست نشسته، آرزویی کرده و سکه ای را در استخر بیاندازید و به رویاهای خود فکر کنید.

11. زمانی که در ونیز حرکت میکنید به دلیل خیابان های پر پیچ و خم و ساخت خاصش به همراه داشتن نقشه را فراموش نکنید و به جهت پیاده روی که در شهر دارید میتوانید هر روز اسکوپ بستنی ایتالیایی یا جلاتو (Gelato) بخورید که این بستنی برخلاف بستنی های دیگر اروپایی به جای خامه از شیر درست میشود.

با اخذ ویزای شینگن در مرکز ویزای شینگن میتوانید به کشور زیبای ایتالیا سفر کنید.