آشنایی با آلمان کشور دیگری از شنگن

پس از گرفتن ویزای شینگن از طریق کارگزاران مرکز ویزای شینگن بد نیست با یکی از کشورهایی که میتوانید با داشتن این ویزا به آن سفر کنید آشنا شوید کشوری که میخواهیم به بررسی و معرفی جامع جاذبه های آن بپردازیم، آلمان است که مقصد اصلی بسیاری از گردشگران شنگن در ایران میباشد.

آلمان به خاطر جشن اکتبر مشهورش،تاریخ جنگ جهانی دوم،زیبا ترین مناظر اروپا،قلعه پری،فضاهای مشهور و تاریخی،بسیار مشهور است.آلمان واقع در قلب اروپا،قوی ترین اقتصاد این قاره است. با هم نگاهی می کنیم به دیدنی ترین مکانهای آلمان.

در اینجا به پانزده جاذبه گردشگری مشهور یکی از کشورهای شنگن آلمان میپردازیم.

15. قلعه شوارتین

قلعه شوارتین در شهرشوسترین یکی از جاذبه های مهم در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن است .این قلعه در وسط جزیره سوارتینرسی واقع شده است و به مناظر غیر معمول و عجیب این جزیره افزوده است.این قلعه در قرن 14 ساخته شده است و در حال حاضر محل استقرار دولت است. دسترسی به این قلعه برای بازدید توریست ها آزاد است .گفته می شود این قلعه توسط روح موجودی به نام Petermännchen تسخیر شده است. این افسانه باعث می شود سالانه هزاران بازدید کننده کنجکاو به این قلعه روانه شوند.

14. پارک ملی ساکسون سوئیس

پارک ملی ساکسون سوئیس، در نزدیکی شهر درسدن در دامنه کوه های سنگی ماسه ای آلپ قرار گرفته است .این پارک به سمت جمهوری چک ادامه می یابد اما طرف چک به عنوان پارک ملی سوئیس بوهمی شناخته می شود.پارک ملی ساکسون سوئیس منزلگاه رودخانه آلپ ،دره های عمیق و نماهای سنگی خیره کننده است . دوچرخه سواری کوه، صخره نوردی از ورزش هایی است که در این پارک ملی انجام می گیرد.

13. سیلت

خارج از سواحل شمالی جزایز فریزی جزیره سیلت است .این جزیره یکی از محبوب ترین جزاریز است .اگرچه موقعیت شمالی آن بدین معنی است که به عنوان جاذبه توریستی قابل دسترسی نیست.سیلت دارای سواحل بی پایان است ،محبوب ترین راه برای سفر در این جزیره اجاره دوچرخه و سفر در راه های زیبای این جزیره است.

12. کلیسای جامع آخن

کلیسای آخن که قدیمی ترین کلیسای جامع در شمال اروپا است در نزدیکی مرز بلرژیک قرار دارد.ساخت این کلیسا از قرن هشتم آغاز شد و طراحی آن ترکیبی از سبکهای کارولینگ و گوتیک است.کلیسای جامع توسط پادشاه شارلمن ساخته شده وقرون متمادی از آن نگهداری گردیده است. در حال حاضر بازدید از ولفز دوز های برنزی مربوط به به قرن نهم و موزازییک های طلایی  ازاعجاب انگیزترین چیزهایی است که می توانید ببینید.

11. کوه های هارز

یکی از بالاترین محدوده های کوهستانی آلمان ،دامنه هارز است. منطقه ای با خانه های زیبا و سنتی ،قله های پر برف و رودخانه های پر آب . داستان ها و افسانه های برادران گریم که در سراسر جهان محبوب و مشهور است بر اساس داستان های انها در کوه های هارز است.تعداد محدودی از گردشگران کوه های هارز را دیده اند .برای بازدید از این کوه های می توانید از قطار بخار استفاده نمایید.

10. لایپزیگ

بزرگترین شهر در دولت فدرال زاکسن،لایپزیگ به خاطر هنر ،رقص ،و جایگاه هنرمندان و موسیقی دانان معروفی چون باخ،ریچارد واگنر،و فلیکس مندلسون شناخته شده است. این روزها گردشگران می توانند از اجرای موسیقی باخ در خیابان لذت ببرند.کلیسای توماس جایی است که باخ در آن رهبر کر بود و حال در آنجا به خاک سپرده شده است.علاوه بر مکان های تاریحی مانند سالن قدیمی شهر،این منطقه دارای چندین سازه قابل توجه مانند بنای یادبود ناپلئون ،بنای جنگ جهانی و دادگاه سابق رایش است. یکی از بزرگترین میدان های شهر اروپا ،ارگاستیز است،که در دانشکده مرکزی دوم و قدیمی ترین دانشگاه آلمان واقع شده است.

9. جزیره روگن

جزیره روگن بزرگترین جزیره در المان در کنار پل روگن  در دریای بالتیک جای گرفته است.ویلاهای جذاب،استراحتگاه های ساحلی عاشقانه،سواحل زیبا و جذاب از چیزهایی که نظر گردشگران را به خود جلب می نمیاید اما جاذبه اصلی این جزیره پارک ملی جاسموند است که به خاطر وجود صخره های گچی منحصر به فرد آن با ارتفاع 528 فوت(161 متر)در دریا است.یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه جزیره روگن کیپ ارکونا،در دماغه شمال شرقی آلمان واقع شده است که گردشگران می توانند از فانوس دریایی قدیمی ،بقایای یک قلعه اسلاوی و یک دهکده ماهیگیری زیبا بازدید داشته باشند.

8. راین رمانتیک

رود راین یکی از زیبا ترین مناطق المان شناخته شده است.این منطقه دارای چشم انداز دیدنی و جذاب با حدود 40 قلعه قرون وسطی، روستاهای زیبا و باغ های انگور است. سنگ های بزرگ این رودخانه پیش قرن19 باعث حوادث قایقرانی خطرناکی گردیده است.رو راین بهترین راه و مکان برای تجربه قایق سواری لندکروز می باشد.

7. کلن

کلن در کنار رود راین در دولین فدرال المان واقع شده استو یکی از محبوب ترین مکان های بازدید در المان است .این شهر مجموعه ای پرجنب و جوش از جاذبه های زیبا، شب زنده داری ها، صحنه ها فرهنگی و هنری است.همچنین این شهر دارای نمادهای غیر رسمی مانند کلیسای کلن،کلیسای گوتیک با شکوه است.علاوه بر این دوازده کلیسایی رومسکایی  نمونه های باشکوه از معماری قرون وسطایی این شهر است.

6. درسدن

پیش از اینکه این شهر به دلیل بمب گذاری های جنگ جهانی به  شدت اسیب ببیند به خاطر مجموعه گسترده ای از هنر و معماری خیره کننده اش به عنوان جعبه جواهر شناخته می شد.پس از سالها این شهر پس از بازسازی های فروان شکوه و عظمت خود را مجدد به دست آورد.سدن ،پایتخت ایالت فدرال زاکسن بوده و شامل بناهای تاریخی مانند کلیسای فرانکریش می باشد.همچنین این شهر دارای موسسات فرهنگی بسیار و خانه اپرایی که به شدت مورد احترام است.

5. لوبک

لوبک یکی از بزرگترین بندرهای دریای بالتیک در  شمال کشور اشلسویگ-هولشتاین واقع شده است.لوبک در سال 1143 تاسیس شد و چندین قرن به عنوان مقر اصلی اتحادیه هندسیک بود .اگرچه این شهر اولین شهری در المان بود که در طول جنگ جهانی دوم بمباران شده و اسیب دید .،اما لوبک همچنان معماری قرون وسطایی خود را حفط کرده است و همچنان یک مقصد توریستی بسیار محبوب است.پیاده روی در خیابان های باریک التسادت ،بازدید از بخش های تاریخی نظیر تالار شهر مربوط به قرن 12،دروازه ووردی هوستلنتور از معروف ترین آنهاست.

4. هایدلبرگ

گنجینه هایی تاریخی مانند پل های قدیمی قرون وسطایی،قلعه هایدلبرگ،کلیسای روح القدس،خانه شوالیه سنت جورج در این شهر وجود دارد و جای تعجب نیست که هایدلبرگ از محبوب ترین جاذبه های توریستی المان است.خیابان اصلی این شهر،هوپ استریت دارای بارها،رستوران ها و موزه ها وگالری های هنری ،مغازه ها و بازارهای شلوغی است.سر منشا ساعت های کوکوی مشهور و سوسیس المانی این شهر است.  این شهر منزلگاه قدیمی ترین دانشگاه المان با تاریخچه طولانی تحصیل دانشگاه هادلبرگ است 

3. نوشوانستین

بیشترین عکس از ساختمان در آلمان از قلعه نوشوانستین است و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اروپاست.این زیبای نفس گیر در میان باواریا الپ در نزدیکی شهر فسن قرار گرفته است . این قلعه پری دریایی به عنوان الهام بخش قصرهای رویایی انیمیشن های والت دیزنی بوده است.در اواخر دهه 1800 میلادی قلعه نوشیوانستین ساخته شه و به هیچ عنوان به برای اهداف نظامی و دفاعی ساخته نشده بود. این قلعه به عنوان نمادی از پادشاه لودیگ دوم بایرن ساخته شده و از شهرت خاصی برخوردار بود.

2. مونیخ

مونیخ به عنوان منشا فستیوال اکتبر در جهان مشهور است و با پس زمینه فرهنگی عالی یکی از بهترین راه های شناخت و بازدید از المان است.مونیخ منزلگاه خانه های اپرای متعدد و تئاتر های پیشرفته مانند تئاتر ملی است. مرکز شهر ترکیبی جذاب از معماری کلاسیک و مدرن است که از کلیساهای تاریخی، دیوارهای قرون وسطایی و کاخ های سلطنتی و همچنین مراکز خرید شلوغ و مکان های شب زنده داری است.فستیوال اکتبرمونیخ در سال 180 با جشن عروسی سلطنتی آغاز گردید.

1. برلین

دولت فدرال و پایتخت شهر آلمان ،برلین به طور گسترده ای در جریان جنگ جهانی دوم  بود و در طول جنگ سرد توسط دیوار برلین به دو بخش المان شرقی و غربی تقسیم شد.پس از سقوط دیوار تاریخی برلین در سال 1989 ،امروزه شهر برلین یک شهر گسترده با قومیت های متعدد و جاذبه های گردشگری ،فرهنگ و زندگی شبانه ای غنی است.بسیاری از گردشگران جذب ساختارهای تاریخی معروف برلین، که شامل دروازه براندنبورگ و ریسکتاژ می شوند.اگر چه بیشتر دیوار برلین تخریب شده است، اما هنوز بخش هایی نزدیک چک دیت چارلی و ریکستاژ سرپا است.

ویزای شینگن همان ویزاییست که با داشتنش میتوانید بدون مرز و محدودیت به تمامی 26 کشور عضو پیمان شنگن از جمله آلمان با تمامی جاذبه های گردشگری این کشور که نام بردیم سفر کنید.